Dziś otwarte: 9:00 - 18:00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Poznań
2020.07.20
CYFROWE LUSTERKA BOCZNE

ELEMENT NA MIARĘ XXI WIEKU

W Lexusie nieustannie pracujemy nad innowacjami, które pozwalają wynieść bezpieczeństwo i komfort na jeszcze wyższy poziom. W Lexusie ES wprowadziliśmy właśnie nowatorskie lusterka cyfrowe.

Jesteśmy dumni z tego, że wdrożyliśmy to rozwiązanie do seryjnej produkcji jako pierwsi na rynku. Konwencjonalne lusterka boczne w Lexusie ES zastąpiliśmy kompaktowymi cyfrowymi kamerami o wysokiej rozdzielczości. Są one połączone z dwoma pięcio-calowymi, kolorowymi monitorami, które są umieszczone u podstawy przednich słupków, czyli na linii wzroku kierowcy. Dzięki temu kierowca nie musi zmieniać swoich przyzwyczajeń. Cyfrowe monitory boczne pozwalają dostrzec więcej. Kiedy kierowca włącza wsteczny bieg lub kierunkowskaz, lusterka poszerzają obraz z boku oraz za samochodem, co pozwala na eliminację martwego pola. Dzięki liniom referencyjnym widocznym na monitorach manewrowanie staje się znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Cyfrowe lusterka boczne w Lexusie ES to nowoczesny element na miarę XXI wieku, który zaprezentowaliśmy podczas wirtualnego Salonu Samochodowego w Genewie 2020.

Więcej szczegółowych informacji o tym nowatorskim rozwiązaniu mogą udzielić nasi Doradcy. 

jazda testowa
zapisz się